Jeszcze kluby o zmianie formatu zdecydować w lidze czeskiej

Grémium League Związku Piłki Nożnej nie głosowali na planowaną zmianą rozgrywki Premier League. Rozwiązane nawet drobnych zmian w proponowanych rozszerzeń modelu i procesu zatwierdzania zawieszone. Według szefa LFA kluby Dusan Svoboda nie są gotowi zgodzić się na sezon 2018/19 grał u boku obecnego modelu třicetikolového również części nadbudówki z trzech grup w systemie 6-4-6. Musi to zrobić przed końcem czerwca.

"Podczas przerwy zimowej jechałem wszystkie kluby i dostałem informację zwrotną. Zaprojektowaliśmy zmianę, którą możemy teraz kluby renegocjowane i daliśmy im czas, aby pomyśleć o tym, który wariant nachylenie", powiedział na konferencji prasowej dziś Svoboda.

"Podczas głosowania, to prawdopodobnie przeszedł bez problemów, ale nie chcę, żeby zrobić to bonus powitalny od Unibeta miało żadnego klubu smak. Chcę go wszystkim jako własne. Do dnia 30 czerwca zdecydujemy, możemy spodziewać się, że rozmowy z firmami telewizyjnych, ale wierzę, że sezon 2018/19 będzie nowy model ", powiedział Svoboda.

Zgodnie z pierwotnym wnioskiem, nadbudowa odegrała w trzech grupach. Pierwsze sześć drużyn zagra o tytuł. Zespoły siódmego na dziesiąte miejsce byłby rywalizowali o siódmej udziału znaczenia w rundzie o awans do Ligi Europejskiej z zespołem w czwartym lub piątym miejscu. Pozostałe sześć jednostek będzie grać, aby utrzymać ten ostatni byłby zstąpił bezpośrednio drużyn w 14 i 15 pozycji będzie odgrywać Spadek do drugiego i trzeciego z drugiej ligi.

W następstwie rozmów między klubami nie są wykluczone zmiany w grupie średniej. "Istnieją spekulacje, że jest więcej niż sześć być siódmy," powiedział Svoboda.

Doprowadziło to do dwóch innych propozycji. W jakich można kiedykolwiek grał grupę środkową, drugi to, że siódmy zespół grał podwójną nagłówek z zespołem w dziesiątym i ósmego do dziewiątego. Zwycięzcy będą konkurować w dvojutkání o tym, kim grasz w fazie playoff w czwartym lub piątym miejscu w ogólnej Ligi Europejskiej.

Prowadzone są również zmiany w ostatniej grupie, ponieważ niektóre kluby drugi podział nie zgadzają się z rundzie o awans. W grze pozostaje możliwość bezpośredniego zejścia ostatnich dwóch jednostek. "Spotkamy się w dniu 8 marca, kiedy zostanie on rozwiązany. Postaram się wyjaśnić im, co o utrzymanie dla nich wygodne. Ponadto omówimy zmiany formatu gry i drugiego poziomu, który jest również zmaga się z brakiem dopasowania", powiedział Svoboda.