Asijské zvyky

Viz také: chránič matrace

V asijské kultuře je patrná zvyk úplné odstranění vlasů z hlavy dětí. Klukům v Japonsku a Číně vlasy od narození, takže elegantní kruhy na spáncích. Dívkám nebylo dovoleno nosit copánky do pěti let. V Thajsku vůbec všemožně hlavu dítěte, za předpokladu, že tím rodiče chrání své dítě od zlých sil.
první účes dítě Africké tradice Většina národů Afriky vlasy děti od prvních dnů jejich života až do dvanácti let. To bylo pak, že dívky by narůst vlasy, a tady lidi jen poté, co jsou schopni dokázat svou odvahu. Tak, ve Starověkém Egyptě, když byly prováděny speciální ochranné metody účesy: holky nechaly dlouhou na koruny, a chlapci – na každém , kam bude ukazovat ruka dítěte. Ty prameny, které vždy zůstávají na hlavě děti každý den kroutil v oblouček. Muslimové na sedmé narozeniny vlasy dítěte a podle Koránu rozdal chudým, za předpokladu, že to přinese blahobyt v rodině .
Americké tradice
Slavný mohawk, který se vychloubá i na dětských fotografiích a současnosti – to je jen výjimka z pravidla. Děti indiánských kmenů si zlomil vlasy, protože věřili, že v nich moudrost zemřelých starších. Hlavy , obvykle dětem-otroků.
Co to udělali s první vlasy
Staří lidé věděli, že první kadeře – je to zdroj důležitých informací pro každého člověka, takže řezat jakékoliv ještě v dětství, znamená to, že tím se mění i knihu osudu tohoto muže. K těmto činům se chovali velmi uctivě, a spíše s obavami. Po řezání vlasy nad nimi prováděli rituály, číst modlitby, oslavovaly bohů, jen aby nebyli rušeni duše svých předků.
Ve Starověkém Egyptě vlasy děti by bylo , protože se domnívali, že to povede k utrpení. A v Číně, vlasů válcovaných do vosku a do karafy s dešťovou vodou. A pokud rychle na povrch, znamená to, že dítě bude žít dlouho a šťastně. na čtyřicáté den schovala v a k oblečení dítěte. A v zemích středního Východu vlasy pokládali za nejlepší staré a tlusté knihy v domě, aby dítě vyrůstat inteligentní a velmi respektovaný všemi osobou.
Tradice národů světa na první stříhání své děti scvrkla na následující akci:
- skladování až do dospělosti nebo všechny vlasy v celku; - využití dětských vlasů pro léčbu různých nemocí; - řešení mnoha důležitých problémů lidmi po svých dětských vlasů v pěst; - nošení ze svých dětských vlasů u sebe na prsou jako , protože věděli, že oni si stále pamatují nitro, a proto mají zvláštní kouzlo.
Z informací je zřejmé, že různé kontinenty mají některé podobné rysy v tradici prvních účesů děti. Dnes je možné se ještě setkat s dozvuky starých zvyků, i když je mnoho a nelze přesně odpovědět, proč je potřeba udělat nějaké manipulace s vlasy novorozence. Každých rodiče se sami rozhodnou, jaký účes dnes-zítra zdobit hlavu své dítě, že není dána tím, tradicemi a minulosti.
Author: dětské lehátko